top of page

Soustředění Kanárské ostrovy: Když do tepla, tak s repre. Když s repre, tak bomby!

Nabídka od šéftrenéra Čeldy přišla rychle a ani s odpovědí jsem dlouho neváhal. Po loňské samotce na deštivé Malorce jsem chtěl trénovat ve skupině a teplém klimatu. Proto jsem ostrov Gran Canaria uvítal a srdečně se těšil. Jak jsem se dostal do této vybrané společnosti? Společně s Lukášem Kočařem jsme byli zapojeni do realizačního týmu jako fyzioterapeuti/maséři.


Vše začalo 7.2. trochu netradičně reprezentačními testy na Strahově. Absolvoval jsem stejný test jako před 18 lety. 5x 2km běh a 4x 300m kraul obojí stupňovaně s pauzou 1 min. Výsledky se hodily, protože se s nimi dalo ihned na soustředění pracovat. Přespím v Praze u kamaráda Jiříka a druhý den v dopoledních hodinách se seznamuji se složením reprezentačního týmu na letišti Václava Havla v Praze. Celkem nás bylo 15: Jan Čelůstka (Boss), Jan Volár (Avie), Tomáš Zikmund (Dřevák), Tomáš Kříž (Kreuzak), Filip Tlamka, Filip Michálek, Jakub Marek, Lukáš Kočař (Peli), Jiří Kesl, Vojtěch Klokočka (Kloky), Petr Soukup, Tereza Zimovjanová, Alžběta Hrušková, Michaela Štěrbová a Adriana Horňová.

Sestava v plné formě


Letenky skrze Fly4Sport a i Oťasova osobní návštěva na letišti vše maximálně urychlila. Rázem si to ženeme v letadle na lávové ostrovy do Atlantského oceánu. Po příletu naskáčeme do VIP autobusu a se všemi zavazadly docestujeme do cílové destinace města Maspalomas. Letos padla volba na resort s názvem Vista Flor, kde jsem již v roce 2013 také bydlel. Bohatě dostačující ubytování na apartmánu pro 4, polopenze (jídlo by Pohlreich hvězdou neocenil, ale bylo ho dost, a to je pro triatlonistu nejdůležitější), možnost vzít kola na apartmán, bazének v resortu a hlavně hodně přijatelná cena. Já byl upřímně spokojen a díky složení našeho pokoje Lukáš, Jirka, Vojta a já i nadšen. Den příletu se nic nestihlo, ale bylo před námi celkem 14 tréninkových dní, takže jsem neměl strach.

Ranní plavecké tréninky za tmy štípaly

Program byl ryze triatlonový. Prakticky stále se trénovalo minimálně dvoufázově, pravidelně spíše trojfázově. Minimálně jeden trénink intenzivní a ostatní formou základní vytrvalosti. Pro plavání se nejčastěji využíval 25m šestidráhový bazén (Piscina San Fernando) nebo moře. Byl jsem mile potěšen, že i přes moji zimomřivou náturu jsem úplně nemrznul. Neopren v moři zajistil taky dostatečný komfort. Cyklistika není dokonalá jako v případě Malorky, ale i tak má ostrov pestrou paletu možností a všechny byly využity. Roviny, kopce, šotolinové cesty, zvlněný terén, bezvětří i tajfun. Dokonce jsme jeden den půjčili i enduro kola a dali pár lidských trailíků s místními znalci. Běh rozhodně nezaostává a pro měřené úseky lze využít nově zrekonstruovaný atletický stadion, park s okruhy nebo rovinatější cestu podél kanálu. Pro delší běhy lze zvolit měkkou variantu kaňonu s dotírajícími psy nebo duny na pláži se zašitými nudistickými gayi. Jeden si ani nemá šanci vybrat… Pro posilování nám byla k dispozici plně vybavená posilovna na atletickém stadionu, kam jsme 2x zavítali v rámci volných dní.

Pro triatlonisty rozhodně jedno z nejlepším míst na brzké jarní soustředění


Parta se jako každý rok sešla přepychová a Čelda to vše s nadhledem zkušeného závoďáka šéfoval. Vždy měl jasnou představu o průběhu tréninku, byl časově dochvilný, otevřený novým návrhům a improvizace v nezbytných momentech taky vyšla na jedničku. Když byl potřeba jeho servis, tak vzal auto či stopky do ruky a byl tam pro nás. V opačném případě stále umí protáhnout naše výrazy ve tváři při společných trénincích. Klobouk dolů za zvládnutí přechodu závodník x trenér. Cílem bylo samozřejmě trénovat co nejvíce pohromadě a i zarputilí individualisti se pravidelně připojovali, což bylo fajn. Únava se postupně kupila a každý si vybral slabší den, ale nedošlo k žádnému vážnému zranění, pádu nebo organizačním chybám. Vše proběhlo až nečekaně hladce. Nováček v týmu Kloky (enduro jezdec), byl příjemnou vzpruhou a jeho nelidsky pozitivní nálada nás všechny nakazila.

Rozhodně můj nejčastější tréninkový partner pro toto soustředění byl Pelistr


Nejmasakrálnější motivy pro mě osobně:

Plavání – 3x (8x 150VZ bomby – start 2:25), p 100V

Cyklistika – 15 – 12 – 10 – 8 min do kopce stupňovaně, začal jsem meziprahem a končil regulérním závodem na 8min s Honzou a Filipem M. (nakonec jsem prohrál)

Běh – 5x 800 m – 2:40/2:30/2:25/2:20/2:15min s dlouhou pauzou

Žádná šedá zóna, když do plnejch, tak opravdu do plnejch!


Celkem jsem odtrénoval okolo 65 hodin. 10 plaveckých tréninků a 41 km. 13x jsem vyrazil na kolo a najezdil 977 km. Běhů bylo 11 s 140 odběhnutými kilometry. Dopředu vymyšlený tréninkový plán se z 99 % splnil a já odjížděl úplně vyždímaný. Drobné bolístky a nachlazení, které jsem si přivezl rychle zmizelo a položil jsem opravdu kvalitní základ pro nadcházející sezónu. Lepší tréninkové partnery jsem mít nemohl a téměř každý trénink absolvoval s někým, kdo je v dané disciplíně lepší než já. Konečně jsem si odfajfkoval okružní jízdu okolo ostrova, zatavení Lukáše, přetančení Honzy Volára a likvidaci všech v množství snědení nejvíce lívanců na snídani. Na druhou stranu zde stále mám resty, které bude příště potřeba odfajfkovat: 1. Realizaci pivní míle, 2. Udržet krok s Honzou na kole, 3. Doběhnout z Maspalomas do San Bartolomé po trailové cestě.

Cíčko, pivko, 5min rest a jsem dobrej :-)


Díky všem za možnost s vámi trénovat, bylo mi ctí! Teď trochu odpočinu a vyladím běžeckou formu na Kbelskou 10 a Pražský půlmaraton. Cíle jsou jako vždy maximalistické za hranicí osobních rekordů.

Comentarios


bottom of page