top of page

Soustředění na Malorce I.: I v teple může být zima

Dost bylo pochmurného počasí, teplot blížících se nule a lidí neřešících nic jiného než zmutovanou chřipku. Kotník se pomaličku začal vracet do normálu a tak 28.11. nastal ten pravý čas na změnu lokálu. Společně s plaveckým oddílem Žralok Nová Paka balíme kufry a frčíme na jednu z mých oblíbených tréninkových destinací Malorku. Zatím jsem vždy bydlel v cyklisticky proslaveném El´Arenalu, ale život je změna. Nyní byla naším domovem vesnička s názvem Porto Petro sousedící s trochu větším a známějším městem Cala d´Or na jihovýchodě ostrova. Proč právě zde? Nedaleko je 25m bazén s posilovnou, super cena ubytování s terasou hned u moře a odlehlejší oblast ostrova pro trochu více klidu.

Před odletem na letišti Václava Havla složení plaveckého oddílu Žralok Nová Paka


Nakonec naplníme plnou kapacitu ubytování a jedeme v počtu 12 + 1 účastníků. Složení:


Michal Řeháček – hlavní trenér a motivátor

Eva Štěrbová – gastro specialistka a ženský dozor nad chlapama

Matěj Vik – Mr. Rozumný

Martin Janoušek – Demolitionman

Filip Nýdrle – naděje českého triatlonu

Jakub Mittner – tahoun plaveckých tréninků

Eva Maršíková – fotografka

Karolína Maršíková – královna sebekritiky

Maruška Karbanová – tichá myška

Radovan Demeter – lektor slovenštiny

Tatiana Rakytová - paní Nezničitelná

Petr Kordík – sběrač ovoce a mechanik

a já


Slušná partička! Letenky nám již klasicky zajistil Oťas z Fly4Sport a opět to byla správná volba. Vše proběhlo bez problémů a do letadla protlačil 5 kol i přes kapacitu jenom 4. Po příletu půjčujeme auto a ve dvou várkách se přesouváme do cca 60 km vzdáleného apartmánu. Rychle zabereme 3 patrovou vilu. Nahoře sněhurky, prostřední patro gauneři a spodní patro zabírá kompletně vedení. Zajedeme na nákup, zjistíme možnosti bazénu, vyklušeme po cestě a ti otužilejší z nás rovnou naskáčou do moře (já měl ještě dost rozumu). Rovnou zavádíme fixní pravidla pro celý kemp:


1. Včasná docházka na tréninky

2. O problémech se mluví

3. Střídání služeb ve vaření po patrech

4. Na kolo má každý vlastní rezervu, pumpičku, doklad totožnosti a vyčištěné kolo

Nedaleká pláž


Další den již zajíždíme do fixní rutiny i přes počáteční problémy s rezervací drah na bazénu, ale to se během několika prvních dní vyřešilo. Plavci mají ráno rozcvičku, dopolední 2hodinový plavecký trénink, oběd, odpočinek, odpolední 2hodinový plavecký trénink, večeře, protažení, teambuilding a spánek. To celé ještě 14x otočit a může se jet domů. Triatleti jsou na tom stejně, plaveme pouze jednou denně a místo druhé fáze jdeme na kolo, běh nebo obojí.

Klasické španělská ulička


Pro plavání klasické podmínky 25m bazénu cca 900 m od našeho apartmánu. Dle počtu plaveme v jedné nebo dvou drahách. Teplota vody je velice příjemných 28°C, takže i já, hlavní „zmrzlík“ bezproblémů vydržel 2 hodiny. Oproti ČR lehký rozdíl ve slané vodě, která u nás není úplným standardem.

Občas i bazén jenom pro nás, radost plavat

S hlavním trenérem Michalem Řeháčkem


Pro cyklistiku počasí v prosinci na Malorce vždy s otazníkem. Nyní se úplně nezadařilo, ale stěžovat si také nemůžeme. Vše se dle plánu zvládlo odtrénovat a celých propršených dní bylo minimum. Většinou bylo pod mrakem s teplotou okolo 12°C, takže na kole se jezdilo v dlouhém, ale oproti ČR pořád lepší podmínky. Vrcholem byla narozeninová jízda pro Martina na Formentor a zpět (200 km). Právem je Malorka nazývána jako cyklistický ráj a i nyní jsem objevil nová zákoutí ostrova. Hory však vzhledem k počasí zůstaly prozatím nedotknuty…

Už mi ani auta nestačí...

Ověřená kombinace na long ride - pivo a cola

Tým je kompletní, jedeme na Formentor

Bohužel ani pády se nám nevyhnuly


Atletické stadiony byly bohužel zavřeny, ale v podstatě nebyly ani potřeba. Pro tempové běhy jsem využíval velké množství zpevněných cest mezi zahrádkami s minimálním převýšením. Když jsem chtěl zrealizovat něco delšího, tak se dal využít nedaleký park Narural de Mondragó s nesčetným množstvím trailových stezek a úchvatnými výhledy na pobřeží.

Po dlouhé době opět krátké-krátké. Příjemná změna

Někdy ten běh prostě stojí za to...


Služby ve vaření se ukázaly jako přínosné pro všechny, ale bez největšího supportu od Evy by to bylo stále jenom o špagetách, toastech s nutelou/marmeládou a banánech. Filip se naučil škrábat brambory, Martin zjistil, že recept na kuře na paprice není tak složitý a já otestoval fígl na loupání cibule bez jediné slzy. Zde je několik našich společných výtvorů.


Voilá

Nyní na cibuli jedině s plaveckými brýlemi


14 tréninkových dní uteklo jako voda a plavci celkem zvládli odplavat neskutečných 125 km. Moje objemy skončily na plaveckých 54 km, cyklistických 980 km, běžeckých 141 km, 15 pivech a 3 litrech červeného vína. Největší radost mám z 95% rozhýbání kotníku a nastartování organismu do věřme již normální sezóny 2021.

Skvadra azůra


Někdo padal na kole, jiný na kluzkých kamenech při pobřeží nebo do bazénu, ale nakonec jsme se všichni zdraví vrátili zpět do ČR. Natrénováno máme, nyní je velká otázka: Kdy budeme moci naši formu prodat? Budou sportoviště vůbec otevřena? Jak dlouho ještě nás bude vláda nesmyslně omezovat?

Comments


bottom of page