top of page

Soustředění 3. a 4.: Ze soustředění na soustředění

Soustředění pod hlavičkou Challenge v rakouském Walchsee bylo velkou výzvou. Hlavní trenér Luboš Bílek mě oslovil s možností se aktivně účastnit jako fyzioterapeut, ale i jako instruktor na běžky. To by nebylo tak obtížné, ale všichni účastníci byli z německy mluvících zemí, takže jsem začal oprašovat knížku „Sprechen Sie Deutsch 1“. Akce proběhla v termínu 26.1. – 2.2. Příjemnou výhodou byla neskutečná vstřícnost partnerského hotelu, který mně i mojí Karče poskytl ubytování zdarma. Celá akce byla pojata jako plavecko-běžkařské soustředění. Součástí hotelu byl i 25 m bazén (1/2 indoor a 2/2 outdoor). Hotel Das Walchsee můžu jen doporučit.

Gruppe Elite A


Všichni se scházíme 26.1. odpoledne a zahajujeme klasické seznámení. „Hallo, ich bin Petr und mein Deutsch ist schlecht…“


Kempu se celkem účastnilo 8 triatlonistů ze všech koutů Německa a Rakouska. Plavecké tréninky probíhaly vždy v dopoledních hodinách a odpoledne se běžkovalo na nedalekých upravených tratích. Zde jsme se již rozdělili na dvě výkonnostní skupiny a pracovali více individuálně na technice bruslení. Sešla se velice rozmanitá parta lidí. Nejstarším borcem byl 72letý Hans Peter z Rakouska. I přesto však po celou dobu kempu panovala super nálada a vzájemný respekt.

V bazénu na gumě...


Ideální na probuzení sousedů jsou 350 wattové úseky


Tratě upraveny, nohy připraveny


Abych toho moc nenaspal, tak jsem si samozřejmě vzal i běžecké boty a cyklistický trenažer, takže jsem měl o volné chvíle postaráno. Karča stihla projezdit dvě lyžařská střediska, vyšlápla si na okolní kopce, několikrát oběhla jezero a vypila pár litrů z plaveckého bazénu. Prostě ideální rodinná dovolená :-). Život s triatlonistou je prostě SEN!!!

Žena cestovatelka


Nejdůležitější slovíčka, která si odnáším:

Zemlbába – der Semmelschmarren

Hůlky – die Skistöcke

Unavený - müde


V ČR jsou sice nadprůměrně příznivé cyklistické podmínky s přihlédnutím k ročnímu období, ale teplo je teplo. Rychle vyprat, přebalit a můžeme pokračovat dál… Další destinace je Gran Canaria, kde se již česká banda triatlonistů připravuje na nadcházející sezónu. Naposledy jsem tento ostrov navštívil v roce 2013, takže bylo potřeba oprášit vzpomínky. 2.2. odpoledne nasedám do letadla v Praze a frčím směr Kanárské ostrovy. Dávám ještě krátkou zastávku v Madridu, kde mohu poprvé navštívit VIP salónek. Oťas z Fly4sport se pochlapil a zajistil letenky v 1.třídě. Rozhodně příjemná zkušenost a člověk by si brzy zvykl… 3.2. jsem již připraven k polykání prvních kilometrů.

Jídlo a dostatek místa na nohy. Značka IDEÁL v 1.třídě!!!


Celou akci vede Honza Čelůstka, který zajistil apartmán v centru města Maspalomas pro 6 osob. Já jsem byl poslední chybějící člen. Sešla se opravdu kvalitní skupina! Hlavní hrdina je samozřejmě aktuálně nejlepší český triatlet Čelda, slovenská mačička Romča Gajdošová, dvoumetrový samuraj Honza Volár, usměvavá Terka Zimovjanová, která nevstává dříve než na oběd a módní agent Filip Konrád. Každý máme na letošek trochu jiné plány, takže se trénovalo hodně individuálně, ale vzhledem k tomu, že máme spolu s Čeldou společného trenéra Zbyška Zemana, trénujeme 95% všeho společně. Na jeden cyklistický trénink (dosmrti nezapomenu) se přidal i Richard Varga se svojí skupinkou Slováků a Slovinců. V druhé polovině kempu nám dělal společnost nesmrtelný Ruda Cogan, který rozhodně neztratil na výkonnosti a zdatně sokoval při běžeckých nebo cyklistických trénincích. Do vody stále odmítá chodit.

Krásný přechodový trénink po kole na 10x 400 m s pauzou 90 vteřin


Celkem jsem na Kanárech strávil 9 dní a stihl odtrénovat něco přes 45 hodin. Jel jsem v režimu 3 dny trénink a 1 den odpočinkovější. V řeči čísel:

Plavání – 6x, 24 km

Cyklistika – 9x, 780 km

Běh – 9x, 95 km

Stoupání z Playa de Mogán (0 m.n.m.) do Ayacaty (1 315 m.n.m.)


Počasí celou dobu bylo více než snové. Okolo 25°C, bez deště, přijatelný vítr a vůně moře nebo kebabu dle aktuální polohy. Venkovní plavecký 25 m bazén s teplou vodou, členitý terén na cyklistiku (roviny, kopce, dlouhé kopce, brutálně dlouhé kopce) a na běh atletický stadion, pláž nebo kaňon, kde se dalo běžet po měkkém. Prostě pecka!!! Radost tady trénovat.

Čelda, Terka, já, Romča a Honzík (Filip spal)


Vše se odtrénovalo dle plánu a tělo moc neprotestovalo, takže jsem měl z tohoto celého bloku velkou radost a těším se na ostré testy formy. V brzké době se chci určitě postavit na start nějakých běžeckých závodů a pokračovat v započatém úsilí. Další soustředění bude 2. – 13.3. na Mallorce.

Ranní běhy na pláži asi nikdy neomrzí


Novinky ze světa španělštiny:

Slečna – chica

Pomalý – lento

Masna - carnicería


bottom of page