top of page

10 důvodů proč chci startovat na FORD CHALLENGE PRAGUE 2018

1. Nejsilnější startovní pole v ČR

…takže se na startu potkám se všemi svými největšími soupeři a budu se s nimi moci poměřit na rychlé a krásné trati. Loni jsem byl druhý z Čechů a první z amatérů. Již teď se těším, kdo mě na cestě za obhajobou amatérského prvenství pořádně prožene.

2. Spadá do světové série závodů Challenge Family

…proto můžu svoje časy změřit nejen s nejlepšími triatlonisty ČR, ale i se světovou špičkou. Letos to bude třeba Pieter Heemeryck, který obhajuje absolutní vítězství z loňska či Maurice Clavel. Oba velice dobře znám z tréninků skupiny pod vedením Luboše Bílka. Ve vodě i na cyklistice klukům sokovat nemohu, ale zajímavý bude souboj o nejrychlejšího běžce z nás tří. Pieter mě loni porazil o 0,1 vteřiny.

3. Nejmasovější triatlon v ČR

…takže ve startovním poli potkám většinu svých triatlonových kamarádů a svěřenců. Během závodu se maximálně koncentruji na svůj závod, ale až doběhnu a vydýchám se, s chutí budu sledovat jejich výkon, budu fandit podél trati a v cíli s nimi proberu každou část trati.

4. Jindy bych do Vltavy plavat nešel

…přestože je plavání ve Vltavě výzvou díky silnému proudu a současně zážitkem díky nádherným historickým kulisám, sám bych si v těchto místech zaplavat nešel. I když výhled na Pražský hrad a nábřeží jsou nádherné, studená zkalená voda by mne odrazovala. V rámci závodu si ale ten výjimečný moment vychutnám.

5. Super cyklistika v okolí Zbraslavi – Vraného nad Vltavou – Dolních Břežan

…pravidelně jsem trénoval v této oblasti několik let, protože jsem bydlel nedaleko, a kopečky podél břehu Vltavy mi přirostly k srdci. I když už bydlím na druhém břehu, rád se vždy vrátím zapotit se na místo činu. Nohy mne bolí zvláště při vzpomínce na kopec do Dolních Břežan, který jsem v tréninku jezdíval 3x na velkou pilu a s nadějí vyhlížel kruháč, který označoval konec úseku.

6. Spousty fanoušků na trati běhu

…sice nahlas říkám, že příliš mých známých podél trati mě při výkonu spíš rozptyluje, ale ve skutečnosti mě každý fanoušek potěší. Letos hodně závodím v zahraničí a pořád je pro mne rozdíl, když na mě někdo křičí „Dávej, dávej, dávej!“ než „Go!, Komme!, Vamos!“.

7. Nádherná trasa běhu s výhledy na nejhezčí město v Evropě (kromě Jičína)

…většina běžeckých okruhů ve velkých triatlonech vede v parcích po nudných rovinkách, ale tenhle je jiný. Kde jinde běžíte s výhledem na Pražský hrad, Národní divadlo a krásné domy na nábřeží? Tuhle nádheru vnímáte i v tempu pod 3:40min/km.

8. Kvalitní zázemí závodu

…od prvního ročníku v roce 2015 se pořadatelé výrazně zlepšili v organizaci a téměř nic jim nelze vytknout. Depa i občerstvení jsou na světové úrovni. Cyklistika i běh jsou na kompletně uzavřené trati, o pohodlí závodníků je postaráno přímo ukázkově. Jedinou výtku spatřuji v nedostatcích toaletních papírů v toitoikách, ale to je stejné všude a proto mám raději jeden erární vždy s sebou.

9. Super občerstvení v cíli

…miluji jídlo a po závodě si rád dopřeji. Občerstvení v cíli je opravdu luxusní a až se najím, tak můžu na rozdíl od závodů v Evropě zajít do hospůdky na svůj oblíbený Braník či v případě nouze Plzeň.

10. Super fotky

… co si budeme nalhávat, každý triatlonista je trochu narcista. Profesionální fotka, která vás vystihuje do detailů s krásným prostředím nebo druhou ženou na Hawaii je prostě k nezaplacení :-).

Více podrobností o závodě na http://www.challenge-prague.com/


bottom of page