top of page

Alles Gute und Viel Spaß na soustředění v Srní

Moje letošní druhé soustředění (2. - 14.1.2018) proběhlo na Šumavě s partou svěřenců Luboše Bílka. Byla zde i taková esa jako Sebastian Kienle, Pieter Heemeryck, Markus Rolli, Martina Kunz atd. Již tradičně se bydlelo v Hotelu Srní s 25m plaveckým bazénem, jídlem z říše snů a super podmínkami na běh/běžky. Cyklistické trenažery v kongresové místnosti a možnost pronájmu nové tělocvičny na posilování či běžecká technická cvičení dotáhly toto soustředění k dokonalosti.

Jako vždy jsem se toho hodně dozvěděl a zase o kousíček posunul ke svému letošnímu cíli. Jak už bývá zvykem na soustředění s Němci a Švýcary, tak moje sportovní ego utrpělo hned několik ran, ale bez toho to nejde :-):

  • Stěží jsem ve vodě udržel Péťu Kuříkovou, která byla 2 dny po vyndání šroubů z lokte a 3 měsíce neplavala.

  • Na kole jsem jezdil stejné tréninky jako Sebi, ale o 100 wattů méně.

  • V běhu na ledu jsem se marně snažil přiblížit tempu, které běžel Patrik Lange při maratonu na Hawaii 2017.

  • V posilovně jsem prováděl cviky ve dvojici s 73letým chlapákem a snažil se mu dokázat, že z naší dvojice nepatřím do starého železa já.

  • Na klasických běžkách jsem špatně namazal a v jediné disciplíně, kde jsem si věřil na zdecimování Sebiho, jsem byl opět poražen. Jeho 2,5 hodinová soupaž mi ještě dlouho utkví v paměti.

  • Luboš mě suverénně porazil ve stolním tenise svoji nedominantní rukou (levou).

Do popředí jsem se dostal ve chvíli, kdy šlo o snědení co nejvíce ovocných knedlíků, nejnižšího množství naspaných hodin a v pití piva :-).

Naučil jsem se pár německých slovíček, díky kterým se moje schopnost komunikovat s Germány rozšířila o takové důležité výrazy jako je Faust (plaveme pěsti, nečteme v bazénu Goetha), Ich verstehe nur Bahnhof (Jsem z toho jelen), dia Ananas (ananas), Ich möchte noch kurz Ihren Bauch abtasten (Chtěl bych vám ještě krátce prohmatat břicho), atd. Ještě jedno soustředění a budu hovořit plynně!

Součty:

Plavání – 14 tréninků, 46km

Indoor cyklistika – 6 tréninků, 204km

Běh – 7 tréninků, 97km

Běžky – 6 tréninků, 145km

Celkem 40 hodin + 40hodin RHB a masáží


bottom of page